gielda-staroci - Podróż w czasie ...średniowieczny Gdańsk

To znacie?: tu.

Dane

Autor:AnnaMaria664

Kategoria: Education

Czas w sekundach i minutach: 08:21

Osób widziało go już: 8861

Partner serwisu: zostań dziś partnerem serwisu

Ocena w skali od 1 do 5: 4.2

Podróż w czasie ...średniowieczny Gdańsk


Komentarze:
 • Kocham Gdańsk i interesuję się jego historią. Filmik pokazuje życie naszych przodków. Do tego wspaniała oprawa muzyczna. Chciała bym chociaż na 1 dzień przenieść się w tamte czasy. W czasy mistrza Heweliusza i zobaczyć jego oczami te wszystkie gwiazdy i planety. Ale głównie miasto. Spróbować tych potraw które oni wtedy gotowali, ciekawe czy smakowało by nam dzisiaj.Pozdrawiam
 • @polchen1 , dzięki za komentarz. Jakość materiału wideo jest średnia, ponieważ cała ekspozycja była otulona EGIPSKIMI CIEMNOŚCIAMI. Materiał nagrywałam w "trybie nocnym" wspomagając się wbudowaną lampą błyskową, ale niewiele to pomogło. Najwięcej czasu poświeciłam jaskini cyrulika/medyka i jego pacjentce. Te czyraki na jej pleckach plus bańki i pijawki uradowały moje serce. Nie wspomnę o tajemnych książnicach i żabie umieszczonej w kolbie. Zielarz też mnie zachwycił. Pozdrawiam.
 • @drajrat .. ups! grzeszysz! x D ...zobacz jaki błogi wyraz twarzy ma mężczyzna, który siedzi w drewnianej balii. Obok stoi apetyczna kobieta, która oprócz dolewania wody ma za zadanie wyszorować i poczochrać delikwenta. Większość dzisiejszych mężczyzn, nawet nie może marzyć ...o wyszorowaniu plecków "przez swoje dziewczyny". Do mycia pozostaje im tylko gąbka i szczotka oraz hasło P. Słodowego - "Zrób to Sam".. I gdzie tu "mroki średniowiecza"? Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.
 • Już kiedyś zwróciłem uwagę na grafiki dawnego Gdańska,które wykorzystałaś. Bardzo fajny pomysł by połączyć to z rekonstrukcjami życia dawnych mieszkańców tego zacnego miasta. Podobają mi się również same postacie wykonujące codzienne czynności ich twarze brakiem szczerości i naturalnego piękna nie grzeszą. Co do samych czynności codziennych,na dłużej zatrzymałem się na medycynie... Ach te rysunki...Muzyka z epoki,oddaje wyobrażenie o wielkim bogatym i laickim Gdańsku z epoki.Anno,piękna rzecz!
 • @TheKeja2009 ... nie zanurzyli się i jako dziedzictwo m.in. "polski kołtun" nam pozostawili (xD), z którym - dość często - musimy mocować się i kopie kruszyć. Hanko, dzięki za komentarz nawiązujący do problemów średniowiecza i nie tylko średniowiecza... (xD). Pozdrawiam.
 • @piespokladowy ...przyjmuję, że powyższe słowa pochwały są szczere (xD), zatem ...dziękuję i serdecznie Pana pozdrawiam.
 • @AnnaMaria664 To jak pozwolisz - wrzucam mój reportaz z Mazur i Warmii.
 • bardzo fajny reportaz! *****
 • Zajebiste xD Średniowiecze to klimatyczna epoka, nie ma co. A Gdańsk to jedno z moich ulubionych miast. Daję + za materiał.
 • @777Renia atmosfera, to zasługa autorów ekspozycji. Ja tylko (w miarę moich umiejętności) zrobiłam poprawny przekaz, tego co widziałam. Gabinet cyrulika-medyka był znakomity. Co więcej (i tu Was zaskoczę) fizjonomia postaci i ich twarze są autentyczne. Wykorzystano do tego prace naukowców z Gdańska i Wrocławia, którzy w oparciu o znaleziska z okresu średniowiecza (czaszki i ludzkie szkielety) podjęli się rekonstrukcji twarzy, jak i całych postaci. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz.
 • @drajrat nie mogę zaprzeczyć (x D) - w średniowiecznej Europie pojecie higieny osobistej nie istniało, a kąpiel była wręcz szkodliwa ...dla duszy i zdrowia. Nie znam zamysłu autorów ekspozycji tj. dlaczego pojawił się motyw kąpieli, skoro czegoś takiego nie było (fakty historyczne), ale całość "przedstawienia" skierowana jest do najmłodszych, zatem może przyświecał im inny cel, który w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie prozdrowotne. Takie "dwa w jednym", kto to wie (xD)...
 • To prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni.
 • @Delsland , dzięki za komentarz (xD)
 • @piespokladowy, clip obejrzałam ...z wielką przyjemnością. Temat godny zatrzymania - "w czasie i przestrzeni" - co z powodzeniem uczyniłeś. Pozdrawiam.
 • Film znakomity !! Obyczaje średnio znakomite, choć leczenie może i skuteczniejsze od antybiotyków. Myślę, że balia jest równie dobrym miejscem do robienia "apetycznych rzeczy"..;) , a może i apetyczniejszych :):)
 • Zobacz też sobie: nie mam dziś nic ciekawego